Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер од Куманово

На 25.07.2021 во 01.15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Д.(25) од Куманово затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

6 нови случаи на коронавирус во Македонија

В+

Европската унија забрани состојка која ја има во храната, козметиката и бетонот

Vesti +

Нови 17 починати од ковид, троцифрен број на заразени

В+

СДСМ: Неодговорното ВМРО-ДПМНЕ во Собранието упорно блокира се што е во интерес на граѓаните и на државата

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

Vesti +

Подведувал девојки на проституција, одреден притвор за приведеното лице

В+