Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Приведен дилер на дрога баран по централна потерница

Денеска (05.08.2022) во 10.00 часот на улица „Иљо војвода“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Г.(50) од Скопје. За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

19. Меѓународна младинска конференција – Над 60 млади во Крушево ќе дебатираат за европската иднина и трансформација на регионот

Vesti +

Не излегувајте со автомобил ако немате потреба: Подгответе се за сообраќаен хаос во Скопје

Vesti +

Сончево време со мала до умерена облачност – во Скопје облачно и магливо

В+

Финансиските регулатори потпишаа Меморандум за соработка во финтек-областа

В+

Министерот Спасовски го отвори регионалниот семинар за ЈИЕ „За заедничка проценка на закани поврзани со организиран криминал”

Vesti +

180 сообраќајни прекршоци во Скопје: 25 за пребрзо возење, 19 возеле без возачка дозвола

Vesti +