Vestiplus.mk
Во тренд...

Претреси во Скопје, приведени две лица, расчистени повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“

На 02.07.2021 полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес во домот на Т.Б.(41) од Скопје, кој бил фатен и лишен од слобода веднаш по извршено кривично дело кражба во трговски центар на подрачјето на Аеродром.

Истиот ден, со судска наредба, извршен е претрес и во домот на Џ.П.(52) од Скопје, кој бил лишен од слобода по извршена кражба. При претресот во домовите на двајцата сторители се пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнуваат од кривични дела кражба и тешка кражба, казниви по член 235 и 236 од Кривичниот законик, кои ќе бидат вратени на сопствениците. По целосно расчистување и документирање на случајот против двајцата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

The post Претреси во Скопје, приведени две лица, расчистени повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“ appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Богданка Кузеска: Црнила, лажни вести и деструкции се одлика на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ќе води позитивна кампања

Vesti +

Градоначалникот на Ѓорче Петров со нула денари трошоци за гориво во 2021

В+

Почина 26 годишна родилка, со претходна тешка здравствена состојба и неконторолирана бременост

В+

Жаклина Лазаревска: Учебната година со физичко присуство се одвива успешно, реформите во образованието продолжуваат

Vesti +

Од првиот состанок на Оперативното тело за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот: Принципите на инклузивност и диверзитет треба конзистентно да се применуваат во политиките

В+

СДСМ: Вакцинирајте се, за заштита на своето и јавното здравје

Vesti +