Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Претреси и апсења низ Македонија

На 14.10.2020 во 22.20 часот во Драчево, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Г.(37) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, биле пронајдени марихуана и вага со остатоци од марихуана. Д.Г. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 15.10.2020 во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Волково ги лишиле од слобода М.М.(20) и З.З.(20), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.10.2020 во 17.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Средно Нерези го лишиле од слобода Д.Т.(41) од Неготино, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.10.2020 во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје кај клучка Арачиново го лишиле од слобода И.Е.(39) од Велес, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена кафеава прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: На Скопје му се случува катастрофа поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Велес, оцени дека на Град Скопје му се случува катастрофа а причината за тоа е единствено неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ. „Главниот град е нефункционален, на раб на колапс. Наместо нов градски превоз, нема превоз, наместо нови еколошки... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Рашковски: Обвинителство си допишувало со моливче врз доказните материјали

Vesti +

Кичеец осомничен за сообраќајката кај Стража, побаран притвор

В+

Богданка Кузеска: Мицкоски да поднесе оставка и да се извини за лагите

Vesti +

Наумоски: Во Дексион градиме нова градинка со капацитет за сместивање од 150 деца

В+

243 сообраќајни прекршоци во Скопје, 82 за брзо возење

Vesti +

Приведено лице барано со потерница

Vesti +