Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Сингелиќ, пронајдена дрога, приведени три лица

На 05.07.2021 од страна на Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дроги,оружје и опасни материи во содејство со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и оружје беа лишени од слобода А.А.(61) Б.А.(22), Л.А.(21), сите од Скопје. Имено, при извршен претрес на дом и други простории, врз основа на судска наредба, на подрачјето на Сингелиќ во Скопје, кај А.А.(21) од Скопје, кој не бил затекнат дома, била пронајдена марихуана. Трите лица се приведени, додека за едно лице е распишана потрага.
По комлетирање на целокупната документација за кривично-правниот настан од страна на СВР Скопје до надлежното Јавно обвинителство ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира...

Попов: БРТ е проект кој решава децениски проект, Арсовска го стопира без да понуди алтернатива

В+

Акциска контрола во објекти во Зајас, кичевско и објекти во охридско, неиздавање фискални сметки…

Vesti +

СДСМ обелодени голем скандал за незаконско работење на градоначалникот на ВМРO-ДПМНЕ во Гази Баба, Бобан Стефковски

В+

Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Елинската Република , Н.Е. Русос Кундурос

Vesti +

СДСМ: Арсовска не донесе 250 нови еколошки автобуси, не воведе бесплатен превоз за скопјани

В+

Спасовски: Успеавме! Го парафирав во 2018, а ќе биде потпишан договорот за ФРОНТЕКС на македонски јазик

Vesti +