На 05.05.2023 во 17.25 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода М.К.(42) од Кавадарци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и предмет со остатоци од кафеава прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.