Претрес во Кавадарци, приведен дилер
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Претрес во Кавадарци, приведен дилер

На 05.05.2023 во 17.25 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода М.К.(42) од Кавадарци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и предмет со остатоци од кафеава прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Претседателот Пендаровски ја прими Ирене Келин, претседателка на Националниот совет на Федералниот парламент на Швајцарската Конфедерација

Vesti +

Неуромедика гламурозно го прослави јубилејот 30 години

В+

Владата ќе дели стипендии од по 3.500 денари на талентирани ученици – Еве каква одлука е донесена вечерва

Vesti +

СОНК одби 10 отсто покачување, бараат уште повеќе – Децата остануваат дома, штрајкот продолжува

В+

Вицепремиерот Битиќи на отворањето на второто издание на меѓународниот „Реди самит“

Vesti +

Спасовски: Преземаме мерки за подобар стандард и побрзо вработување на младите

В+