Премиерот Ковачевски во посета на реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Премиерот Ковачевски во посета на реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски заедно со министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер ќе го посетат реновираниот дел на Универзитетската Клиниката за гастроентерохепатологија, каде директор е проф. д-р Калина Гривчева-Старделова.

Можеби ќе ве интересира...

Николовски: Лидери сме во искористеноста на ИПАРД 2 во регионот, ИПАРД 3 носи 62 отсто повеќе средства

Vesti +

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Скопјанка зела брз кеш кредит од 7.000 денари за да излечи куче, влегла во вртлогот, а сега може да го изгуби станот во центарот на Скопје

Vesti +

Овие совети ќе ви помогнат: Еве како да ги перете џемперите за да не ја изгубат својата мекост

Vesti +

Дневница 1200-1500 денари, платенa храна: Овој град во Македонија има потреба од берачи на јаболка

В+

Ковачевски: Решаваме крупни прашања во инфраструктурата напластени со години

Vesti +

Заев од Охрид: УНЕСКО ги препозна напорите на Владата и општината, продолжуваме со заштита на охридскиот регион

В+