Премиерот ја напушти централната манифестација на Мечкин Камен – замина за Кочани
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Премиерот ја напушти централната манифестација на Мечкин Камен – замина за Кочани

Centar.mk стапи во комуникација со прес службата на Владата од каде информираа дека премиерот во овој момент се упатува кон Кочани, од Мечкин Камен каде присуствуваше на одбележувањето на Илинден.

Можеби ќе ве интересира...

Тасевска: Преку дијалог до решенија, СОНК да се врати на разговорите, прекин на наставата не е добро за децата

Vesti +

Ковачевски: Не бараме 100 дена грејс период, предизвиците не може да чекаат

В+

Манчевски ја напушта политиката

В+

Шилегов: За речиси двојно го намаливме загадувањето на воздухот за четири години, стратегијата функционира

Vesti +

Апсења и претреси во Тетово – неколкумина завршија во притвор

Vesti +

Тешка сообраќајка вечерва на овој патен правец – сообраќајот во целосен прекин

Vesti +