Прегазен пешак во Скопје
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Прегазен пешак во Скопје

На 02.05.2023 во 13.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Методија Митевски“ во Скопје, патничко возило „сеат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(23) од Скопје, удрило во пешакот Н.И.(79) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Н.И., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски во САД, силна поддршка за земјава и членството во ЕУ

Vesti +

На овие локации ќе има прекини на струја – Проверете кои се

Vesti +

ВИДЕО: Еве како се апсеше во Ресен, двајца полицајци завршија во болница

Vesti +

Полициска рација во гевгелиско:Запечатени ресторани и дискотеки

В+

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

Vesti +

Месец полн со продолжени викенди и празници – Ова се сите неработни денови во 2023-та

Vesti +