Пратеник од СДСМ "распали" по “големите газди”-дрски профитери кои прават профит врз грбот на граѓаните
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Пратеник од СДСМ “распали” по “големите газди”-дрски профитери кои прават профит врз грбот на граѓаните

Фејсбук статус на пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски:

Денеска пазарев основни намирници во еден маркет во Куманово и со сограѓаните пред рафтовите констатиравме дека има сериозна злоупотреба од “големите газди” и непочитување за намалување на цените.

Премиерот и Владата направија се, за да се намалат цените и да им се олесни на граѓаните со конкретни мерки.

За “големите газди”-дрски профитери кои прават профит на нашиот грб, ИТНО уште утре да им се направи инспекција, нема веќе ТОЛЕРАНЦИЈА и МОЛК.

Не е нормално некој едвај да се прехрани, некој на мака на народот да прави милиони.

Или да ги почитуваат мерките и помош од Владата или да ги означиме јавно и да ги бојкотираме(да не пазариме кај нив) ТРЕТО НЕМА.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: СДСМ ја намали невработеноста на младите на 29 отсто ВМРО-ДПМНЕ ја држеше на 42 отсто

Vesti +

Ердоган: Турција од следната година ќе користи гас од Црното Море

Vesti +

Супер вест: Значително се намалува бензинот, поевтинува и цената на дизелот – Ова се новите цени

Vesti +

ЦРН ДЕН: Починаа лица на возраст од 22, 35, 42, 48… години од коронавирус

В+

Заев на Алсат: Ќе победиме и по број на градоначалници и по број на гласови, а ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе го победиме во Истокот

В+

Ќе поскапат ли горивата во Македонија? – Вечерва РКЕ најави нови цени

Vesti +