Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Пожар во куќа во Прилеп

На 21.09.2020 околу 01.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“, во куќа сопственост на С.Т.(54) од Прилеп, настанал пожар при што изгорела кровната конструкција и дел од вториот кат.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица Прилеп. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Можеби ќе ве интересира...

293 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +

Богоев: Опструкциите и блокадите на опозицијата се на штета на граѓаните

В+

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги следи промените на светските економски текови и е подготвена да ја заштити домашната економија од следни предизвици

Vesti +

Заев за Шења: Истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ и денес зборуваат за чиста Македонија

В+

Вицепремиерот Битиќи, министерот Милевски и амбасадорката Зутер Техада на промоција на електронскиот систем за рамномерен регионален развој sirera.mk – Креирана е современа и дигитална алатка за ефикасно следење и спроведување на политиките за рамномерен регионален развој

Vesti +

Претседателот Ковачевски за МИА: Обезбедени се 130 милиони евра за финансиска поддршка за граѓаните и компаниите

В+