Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Пожар во куќа во Прилеп

На 21.09.2020 околу 01.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“, во куќа сопственост на С.Т.(54) од Прилеп, настанал пожар при што изгорела кровната конструкција и дел од вториот кат.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица Прилеп. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски

Vesti +

Авторката на учебникот по босански јазик Бабачиќ:Правото на образование на мајчин јазик е едно од најголемите добра

В+

Премиерот Ковачевски се заблагодари на Ваеленскиот патријарх за признавањето на МПЦ ОА

В+

Полиција упадна во Грчец, претреси во ресторан кој се поврзува со Шеваљ

Vesti +

Средба Џафери- Франкел

Vesti +

Мистеријата разоткриена: Еве зошто има несовпаѓање во списоците на преживеаните патници

В+