Vestiplus.mk
Во тренд...

Повреден штипјанец почина на пат кон клиника

Вчера околу 10 часот на пристапен пат во близина на асфалтната база на место викано „Ежово Брдо“, Г.М.(50) од Штип се повредил на работното место, додека управувал товарно возило „мерцедес бенз“, со штипски регистарски ознаки.

Тој бил пренесен во Клинички центар Штип, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, а потоа транспортиран кон Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје, при што починал при транспортот, соопшти МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

The post Повреден штипјанец почина на пат кон клиника appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Авторката на учебникот по босански јазик Бабачиќ:Правото на образование на мајчин јазик е едно од најголемите добра

В+

Наумоски контра Арсовска: Бесплатен јавен транспорт со 250 екоавтобуси е како “Милијардатана Циле”

В+

Попов на трибината ,,Најдоброто за нашата општина“: Каде им се кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, чекаат листите да им се напишат во Будимпешта?

В+

119 санкции за возење под дејство на алкохол

В+

СДСМ Скопје: Данела Арсовска е кандидат на урбаната мафија што го уништи центарот на Скопје

В+

Кои симптоми на коронавирус се најчести кај мажите, а кои кај жените?

В+