Vestiplus.mk
+ Војна во Украина СВЕТ ТОП ВЕСТИ

Повеќе од четири милиони Украинци ја преминале полската граница од почетокот на инвазијата

Бројот на Украинци кои ја напуштија својата земја во Полска од почетокот на руската инвазија во февруари надмина четири милиони, објави во неделата полската гранична агенција.

Последните податоци покажуваат дека само во саботата во Полска пристигнале 24.900 луѓе, што ја надмина вкупната бројка од четири милиони.

Можеби ќе ве интересира...

Володимир Зеленски објави моќно видео на фејсбук – Ајде да живееме

В+

Лукаревска: Приходите во буџетот во 2022 се поголеми дури и од предвидениот план

В+

Голема трагедија: Го претепале до смрт – почина 48-годишен маж

Vesti +

МВР со детали за пожарот кај бараките на поранешниот суд за прекршоци

В+

Голем проблем за Македонците со бугарски пасош

Vesti +

Луда Мара“ – нов вински бренд во портфолиото на „Тиквеш“

В+