Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Поскок касна за лице момче од Македонија кое било на семеен одмор во Ниш

Момче од Македнија, на возраст од 14 години, кое било на семеен одмор во Ниш, Србија било каснато од опасната змија поскок денеска, пишува Центар.мк.

Момчето итно било пренесено во Универзитетскиот клинички центар, каде добил серум против отров за змија.

– Денес, на Детската клиника е примен малолетен пациент со повреда од каснување од змија на лицето. Имаше оток на левиот образ, кој беше саниран. Добил Антивиперинум и нема никакви компликации, добро реагирал – велат од Клиничкиот центар во Ниш.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски во ОАЕ: Фондовите во Абу Даби покажаа интерес за инвестиции во Северна Македонија

Vesti +

Претрес во Скопје, пронајдена дрога и апарати за лабараторија за производство на марихуана

Vesti +

Претрес во липковско, пронајдено оружје, приведено едно лице

Vesti +

537 возачи санкционирани за пребрзо возење, 99 пијани! Продолжуваат и превентивните акции на МВР и РСБСП „Вози одморен!“

В+

131 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Vesti +

СДСМ: Се обединуваме со граѓаните и сите демократски и прогресивни групи за да продолжи развојот и напредокот на општините

В+