Посета на премиерот Ковачевски на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Посета на премиерот Ковачевски на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип

Со почеток во 11:30 часот, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и министерот за образование и наука Јетон Шаќири ќе го посетат Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

По разгледувањето на лабораториите во просториите на Кампус 2 на УГД – Штип предвидени се изјави за медиуми.

Можеби ќе ве интересира...

Приведени двајца криумчари, пронајдени девет мигранти од Сирија и Авганистан

Vesti +

Русија ги забрани полските, бугарските и чешките авиокомпании во нејзиниот воздушен простор

В+

Приведен дилер од Кичево, при претрес пронајдена дрога

В+

Еве што само една лименка енергетски пијалок му прави на вашето тело – ефектите траат подолго отколку што мислевте

В+

Акциска контрола на СВР Битола, пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва, приведени четири лица

Vesti +

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека половина час

Vesti +