Полицијата вечерва го тресе Сарај: Во тек голема контролна акција
Vestiplus.mk
+ТОП ВЕСТИ

Полицијата вечерва го тресе Сарај: Во тек голема контролна акција

Бројни полициски патроли вечерва го тресат Сарај, објавува најчитаниот портал за вести во Македонија, Centar.mk.

Сообраќајната полиција ги контролира сите возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци.

По вчерашната акција во Тетово, очигледно денеска дојде ред на Сарај, пишува Centar.mk

Можеби ќе ве интересира...

Работна посета на претседателот Стево Пендаровски на Кралството Белгија

Vesti +

МВР и РСБСП: Внимателно управувајте ги земјоделските машини, четири лица годинава загинале во сообраќајни несреќи со трактор

Vesti +

РК Куманово со изненадување за Илиевски – дрес со број 12

В+

Поскапуваат горивата – еве за колку

В+

Девет повредени во страотна сообраќајка на три возила на патот Кичево – Гостивар

В+

ВУЧИЌ БИРА МЕЃУ ЗАПАД И РУСИЈА: „Санкциите значат дека Србија влегува во ЕУ и не може да биде политички неутрална“

Vesti +