На 24.01.2023 во 10.30 часот во Полициската станица Чаир, Д.Ч.(55) од с.Љубанци, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка М.Ч.(21).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.