Полицијата на нозе: Исчезна 17 годишна сопјанка
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Полицијата на нозе: Исчезна 17 годишна сопјанка

На 04.12.2022 во 02.20 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека од СОС Детско село се оддалечила нивната штитеничка С.Р.(17), која и претходно се оддалечувала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: За 10 месеци во ТИРЗ се отворени 2.000 нови и добро платена работни места

Vesti +

Ковачевски: Од клучна важност е да ги разбиваме стереотипите за лицата со Даунов синдром

В+

Приведено лице барано со потерница

Vesti +

Заев од Радовиш: Ја заштитивме нашата национална посебност, го подигнавме економскиот стандард, ја гарантираме иднината за граѓаните – тоа е Најдоброто

В+

Младите истражувачи можат да доставуваат трудови за Годишната награда на Народната банка за 2023 година

Vesti +

Руските служби го лажат Путин и од него кријат многу работи, вели германскиот канцелар

Vesti +