Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар (ФОТО)
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар (ФОТО)

Денеска (01.04.2023) во 13.30 часот на ул.„Џон Кенеди“, кај продажен објект во паркот, од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар пронајдени се малолетничките М.К.(15) и А.А.(12), за кои на 30.03.2023 во вечерните часови беше пријавено дека се оддалечиле.

По документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на родителите.

Можеби ќе ве интересира...

Видео обраќање на Шилегов: Скопје станува европска метропола каде луѓето се важни

В+

Страдате од депресија и анксиозност: Пред да посетите психијатар, проверете дали ви недостасува овој минерал

Vesti +

549 санкции за брзо возење

Vesti +

Откриена е првата планета слична на Земјата надвор од нашата галаксија

Vesti +

Ковачевски – Задорожњук: Руската агресија врз Украина е закана за мирот во Европа и светот

В+

Ковачевски: Наш приоритет е зелената транзиција

Vesti +