Подгответе се за топлотен бран, температурите ќе надминат 41 степен – Метеоцентар со детална прогноза за следната недела
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Подгответе се за топлотен бран, температурите ќе надминат 41 степен – Метеоцентар со детална прогноза за следната недела

Следува период на претежно стабилно и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст, а особено топло се очекува од средината на следната седмица кога на места ќе го достигнат 40-тиот степен.

Прогноза за 27.07.2021
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 33°C до 39°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. УВ=9

Прогноза за 28.07.2021
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 34°C до 40°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Прогноза за 29.07.2021
Минимална температура: 14°C до 23°C
Максимална температура: 34°C до 41°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Можеби ќе ве интересира...

Портпаролот на Абрамович потврди: Тој е отруен!

В+

Косовски аналитичари за ЦИВИЛ Медиа: Вучиќ го прифати француско-германскиот предлог, сега притисокот е врз владата на Курти

Vesti +

Предложен притвор за малолетникот кој прегази жена на Пластичарска

В+

Новоизбраниот претседател на Владата Димитар Ковачевски ги презеде функцијата и кабинетот од досегашниот премиер Зоран Заев

Vesti +

Спасовски: Онишченко добил четири позитивни мислења за одобрување на државјанство, не е точно дека се бара со потерница

Vesti +

Колева: Сите партии треба да работат на враќање на довербата кај граѓаните

Vesti +