Следува период на претежно стабилно и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст, а особено топло се очекува од средината на следната седмица кога на места ќе го достигнат 40-тиот степен.

Прогноза за 27.07.2021
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 33°C до 39°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. УВ=9

Прогноза за 28.07.2021
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 34°C до 40°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Прогноза за 29.07.2021
Минимална температура: 14°C до 23°C
Максимална температура: 34°C до 41°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9