Почина познат штипски хирург од коронавирус, 9-та жртва меѓу здравствените работници
Vestiplus.mk
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Почина познат штипски хирург од коронавирус, 9-та жртва меѓу здравствените работници

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава, објави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ).

Денеска починал познатиот и почитуван хирург од Штип, Ѓорѓи Денков.

-Денеска во 67-та година од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков. Сочувство до семејството, колегите и пријателите. Ова е 9-та жртва од медицинската фела во ковид-19 пандемијата. Ве молиме почитувајте ги мерките за заштита и спречување на ширењето на SARS-CoV-2. Овие загубени животи не смеат да бидат залудни, напишаа од АСМЛ.

Можеби ќе ве интересира...

МВР: Најостро ги демантираме дезинформациите што денеска ги пласираше политичката партија ВМРО-ДПМНЕ

В+

Талески: Северна Македонија е меѓу 36-те најбезбедни земји во светот

Vesti +

Казнети 163 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Vesti +

Шекеринска во Атина на работна средба со министерот за одбрана Панајотопулос

Vesti +

Полицијата влезе во Општина Чешиново – Облешево, пронајдени оружје и муниција

Vesti +

Лукаревска: Квалитетно и прецизно ќе ги решаваме отворените прашања со Бугарија

Vesti +