Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Почина Аида Хоџиќ, советник во Општина Аеродром

Советничката во Советот на Општин Аеродром, Аида Хоџиќ почина.

Веста на Фејсбук ја објави градоначалник, а од неа преку социјалните мрежи се простуваат голем број роднини и пријатели.

-Другарка која Општина Аеродром сакаше да е уште поубаво место за живеење. Другарка, секогаш насмеана која сакаше на сите да им помогне. Ќе ни недостигаш Аида. Почивај во мир, напиша на Фејсбук градоначалникот на Општината, Златко Марин.

Нека почива во мир, сочувство.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град

В+

Ова е Mонографија со наслов како и мотото „МВР за граѓаните” – одговор на сите лажни вести мора да биде вистината

В+

Албански државјанин загина по удар од воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје

Vesti +

Лазаревска: ВМРО-ДПМНЕ да не го блокира Законот за платите во образование туку да дадат оставки за Титаник

В+

Забранет извозот на огревно дрво, пелети и пченица и брашно, укината царината за увоз на масло за јадење до крајот на годината

В+

Ковачевски во ОАЕ: Фондовите во Абу Даби покажаа интерес за инвестиции во Северна Македонија

Vesti +