По 50 километри се сети дека ја заборавил својата бремена сопруга на постојката за одмор
Vestiplus.mk
+СВЕТ

По 50 километри се сети дека ја заборавил својата бремена сопруга на постојката за одмор

Возачот на автомобилот, неговата бремена сопруга и нивното 11-месечно дете застанале на постојка за одмор непосредно пред да заминат од Померсфелден, Германија.

Младо семејство кое возело на автопатот од Горна Баварија до Северна Рајна-Вестфалија во текот на ноќта од сабота до недела, нема наскоро да го заборави тоа возење.

Возачот на автомобилот, неговата бремена сопруга и нивното 11-месечно дете застанале на постојка за одмор непосредно пред да заминат од Померсфелден. Но, за жал, патувањето продолжи без бремената 28-годишна девојка.

Бремената жена сакала да го чека сопругот во автомобилот со своето дете додека тој отишол во тоалет, но потоа и таа спонтано решила да оди во тоалет, пишува списанието Феникс.

Човекот како да не го забележал ова откако се вратил во автомобилот и започнал да вози без својата бремена мила. Веројатно мислела дека е во „погрешен филм“ кога дошла на паркингот и не можела да ги најде автомобилот и семејството. Без јакна и без мобилен телефон, таа се сврте кон луѓето во близина, кои повикаа полиција.

Само по 50 километри, возачот сфатил дека неговата сопруга е сè уште во просторот за одмор, пред тој веднаш да се сврти и да се упати кон неа. Полицијата ја одвела бремената жена кон маж во полициски автомобил.

фото илустрација

Можеби ќе ве интересира...

Од утре во Македонија само се сертификат за вакцинација, прележан ковид или негативен ПЦР тест – некои ќе треба и во карантин

В+

Средба на премиерот Ковачевски со амбасадорот Маркуш: Силна поддршка од Словачка за евроинтеграциите и за политиките на линија на ЕУ

В+

Ќе блеснат како нови: Направете детергент за садови од САМО 3 состојки

Vesti +

Како да го победите брзото темпо на работа и да бидете успешни: Од нас се бара да работиме понапорно и побрзо, како и подобро и поевтино

Vesti +

Состојба на патиштата

Vesti +

Хуманитарниот турнир на СДММ ,,Млади и солидарни ” денеска во Скопје, се собираат средства за младите и децата со попреченост

Vesti +