Vestiplus.mk
СВЕТ

Плаче и кука: Вељко Беливук тешко ја поднесува самицата- бил пред срцев удар кога била пронајдена мелницата за месо во куќата во Ритопек

Чуварите на Централниот затвор во Белград, имаат проблеми со Веjко Беливук речиси секоја вечер.

Според информациите на „Курир.рс“, тој наизменично стенка и кука скоро до раните утрински часови, па се заканува, а понекогаш и плаче.

– Беливук е ставен во самица и многу тешко го поднесува она што е зад решетки – наведува извор.

– Стражарите се обидуваат да го смират, но не вреди. Останатите уапсени, кои се наоѓаат во тој дел, не можат да спијат поради него. Од почетокот на февруари, кога тој беше приведен, неколкупати биле повикувани лекари да му помогнат.

Последен пат кога била пронајдена хорор соба во Ритопек и мелница за месо, толку му се слошило што лекарите едвај успеале да му го намалат крвниот притисок и срцевиот ритам. Тој бил пред срцев удар.

Ниту Марко Миjковиќ не поминува подобри ноќи во притвор. Сепак, тој е во самица во Централниот затвор на улицата Башванска.

Веjко Беливук и Марко Миjковиќ беа уапсени на 4 февруари по наредба на Обвинителството во голема акција на БИА, МУП и Обвинителството.

Можеби ќе ве интересира...

Телевизија тврди: Руски авиони со нуклеарно оружје влегле во Шведска

В+

Бајден предупреди: Подготвени сме да употребиме оружје на Тајван

Vesti +

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето ноќно обраќање рече дека ослободувањето на Украина е се поблиску секој ден и дека е само прашање на време кога Украина ќе ги врати териториите што Русија ги окупира. „Украина ќе врати се’. Ова е императив. Тоа е само прашање на време. Секој ден сме се поблиску до ослободувањето. Сè што правиме е за таа цел“, рече Зеленски. „Ќе имаме повеќе оружје од Русија“ Ситуацијата во Донбас се уште е тешка, особено во областите Северодонецк, Лисичанск, Бакмут и Попасна, рече тој. „Што се однесува до снабдувањето со оружје, секој ден сме се поблиску до тоа да го надминеме нашиот непријател. Ќе доминираме над окупаторот со технолошка и конвенционална ударна сила. Многу зависи од нашите партнери. Тие се подготвени да и’ обезбедат на Украина сè што и’ е потребно за да ја одбрани својата слобода. Затоа, очекувам добри вести за ова следната недела“, изјави украинскиот претседател.

Vesti +

Украина: Русите уништија десетици цркви и три џамии

В+

(ВИДЕО) Гужви на бензински пумпи: Горивата многу ќе поскапат?

Vesti +

Погледнете го видеото од кратерот кој се отвори во Загреб

В+