Петмина од кои четворица малолетници фатени со запрежни коли како носат нелегално стекнати огревни дрва
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Петмина од кои четворица малолетници фатени со запрежни коли како носат нелегално стекнати огревни дрва

На 05.12.2022 на место викано „Кишино“ – Велес, полициски службеници од СВР Велес ги затекнале М.Ј.(18) од Велес и четири малолетни лица како со три запрежни коли превезуваат бесправно исечени огревни дрва.

Дрвата се одземени и предадени на Шумска полиција во складот на Национални шуми – подружница Велес. По расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: И во Пробиштип СДСМ е силно и одлучно

Vesti +

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

Vesti +

Филипче: Мерките не го „делат народот“ како што изненадувачки изјави лидерот на опозицијата, туку се нужни за заштита на граѓаните

В+

Страотна сообраќајка: Малолетник со бмв излета од автопатот Скопје-Велес – шест млади се тешко повредени

В+

РЕС снабдува со електрична енергија 190 компании од приватниот сектор носители на економскиот живот во државата

Vesti +

Фатени двајца крадци во Тетово, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

Vesti +