Vestiplus.mk
+Во тренд...КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Пет лица што се заразиле со Ковид 19 на патување се хоспитализирани во болница во Прилеп

Петмина пациенти со Ковид-19 на возраст од 51 до 81 година се хоспитализирани во модуларната болница во Прилеп.

Тоа е половината од 10-те активни случаи во моментов во градот.

Според медиумите хоспитализираните се заразиле на патување и сите се невакцинирани.

Можеби ќе ве интересира...

Драма во Велес: Во полициска станица се обидел да убие жена сведок

Vesti +

Ковачевски во ОАЕ: Фондовите во Абу Даби покажаа интерес за инвестиции во Северна Македонија

Vesti +

Костадиновска-Стојчевска од Загреб: Промоцијата на македонските и на хрватските културни вредности се наш приоритет

Vesti +

Регулаторна со нови цени на горивата: Ќе надмине ли литар бензин над 100 денари?

Vesti +

Нови детали: Тело на 67 годишен маж од Охрид без знаци на живот извадено од Охридското Езеро

В+

Фејсбук: На милиони „обични“ Руси ќе им биде забранет пристапот до проверени информации

В+