Како што соопшти полицијата вчера нешто пред 18 часот било пријавено дека околу 17 часот на подрачјето на Центар двајца малолетници од Скопје биле физички нападнати од Љ.А.(63) од Скопје.

Од полицијата велат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.