Vestiplus.mk
+LIFE

Овој хороскопски знак има душа за која другите можат само да сонуваат

Девиците се знак кој не сака да се издвојува, не сака да биде лидер ниту на било кој начин да се истакнува. И токму тоа ги прави единствени.

Девиците се луѓе кои ги радуваат малите нешта, а токму поради тоа ќе бидат среќни и оние околу нив.

Имаат свој став, искрени се, никогаш не играат валкано и секогаш се спремни да помогнат.

Тие не се премногу интензивни затоа што не сакаат сè или ништо. Најважно им е во животот да имаат луѓе на кои може да сметаат, а материјалното не ги интересира премногу. Сакаат удобен живот како сите, но љубовта им е најважна. Секогаш отворено ќе ги покажат своите чувства, но пред тоа мора да добијат јасен сигнал од другата страна, бидејќи не сакаат ризици.

На Девиците може да им ја доверите секоја тајна без страв, бидејќи никогаш нема да го направат она што не сакаат другите да им го направат ним. Сепак, тие сами не им веруваат на другите и многу се внимателни.

Кога ќе се заљуби, Девицата е многу верна и лојална, а мали се шансите дека ќе изневери, но и на другата страна да ѝ прости неверство.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата

Ве повикувам заедно да се спротивставиме на пироманските политики и да ја обезбедиме европската иднина на земјата, порача вечерва во Велес претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на трибинита „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во Велес. Претседателот Ковачевски истакна дека македонските граѓани не сакаат неизвесност, не сакаат мрачна... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

„Луѓето купуваат залихи за иднината“ Во Русија продажбата на кондоми се зголемила за 170 отсто

Vesti +

Пет златни совети како да заштедите гориво

Vesti +

БЕРЛИН ГО ПРЕЗЕДЕ ГАСПРОМ ГЕРМАНИЈА: Кон што води овој пресврт?

Vesti +

Денеска се регистрирани 37 нови случаи на Ковид 19 – Нема починати лица

Vesti +

СДСМ: СДСМ обезбедува раст на пензиите, ВМРО-ДПМНЕ парите на граѓаните ги троши за партиски вработувања

В+

БУГАРСКИ ТЕОЛОЗИ И МЕДИУМИ: Скандал! Скопје ја украде Бугарската Охридска Архиепископија од Бугарија

Vesti +