Vestiplus.mk
+ LIFE

Ова се најзабавните хороскопски знаци

Овие хороскопски знаци се отворени, забавни и дружењето со нив е необична авантура.

Овен
Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се многу страствени, оптимисти за многу прашања и лесно ја пренесуваат таа енергија на други.

Близнаци
Тие имаат авантуристички дух и сакаат да бидат меѓу луѓето. Тие се многу духовити, нивната енергија е заразна, тие се среќни, па затоа се сметаат за душата на која било партија.

Стрелец
Стрелците се сметаат за истражувачи и скитници. Тие сакаат да испробуваат нови работи, да запознаваат луѓе. Тие знаат како да го направат животот интересен и возбудлив, и секој што ќе им се придружи ќе учествува во необични авантури.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Дали за Мицкоски се убијци докторите и медицинскиот персонал кои го лекуваа додека тој беше заразен од КОВИД-19?

Vesti +

Премиерот Ковачевски во работна посета на Кралството Белгија и ЕУ

Vesti +

Реновиран шеесетиот објект на МВР , Секторот за внатрешни работи Куманово, продолжува подобрувањето на условите за работа на полицијата

В+

Од РКЕ смируваат дека евентуалното поскапување на струјата ќе биде минимално

В+

Ново истражување: Оваа вакцина создава двојно повеќе антитела од „Фајзер“

В+

Лукаревска: За укинување на „Пржинската“ влада треба да дебатираат сите чинители

Vesti +