Османи во Букурешт
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција.

На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа и пошироко, ќе се разговара за влошената безбедносна ситуација по руската агресија врз Украина, состојбите во Западен Балкан и Црноморскиот регион.

Можеби ќе ве интересира...

УЈП и Пазарна во акција – Најдени 240 грама злато без соодветен жиг во Битола

Vesti +

Зимска сесија на ПССЕ во Стразбур

Vesti +

Нов случај на криминал за Скопје 2014, поврзан со најкриминалната партија ВМРО-ДПМНЕ, обвини СДСМ

В+

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

Vesti +

Влада: Од денес стартува исплатата на минималната плата од 18.000 денари

В+

Тешко повредена малолетничка во Виница, откако во неа удрил „цитроен“

Vesti +