Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

ОХРИД ВО СОЛЗИ: Вечерва страотна сообраќајка со еден загинат и пет повредени

Стравична сообраќајка близу Охрид. Едно лице загина во тешка сообраќајка која што се случила на патниот правец Охрид – Кичево објави порталот Centar.mk.

Според неофицијални информации на порталот Centar.mk несреќата се случила попладнево, нешто пред 17 часот, помеѓу три возила. Неофицијално се работи за ауди, поло и киа рио.

Во несреќата спорединформаци на Centar.mk загина едно лице, а повредени се 5 лица кои се пренесени во охридските медицински центри, а МВР најави детали за утре.

Можеби ќе ве интересира...

Коциќ: Еднаш засекогаш ќе го решиме проблемот со водата за пиење во Оризари

В+

Коце Трајановски се правда за паднатиот ѕид: Не е проектиран да биде брана

В+

Изгоре уште едно возило во Скопје, ова се деталите

Vesti +

Новите подваријанти на омикрон можат повторно да ги заразат оние што го прележале

Vesti +

Претрес во Велес, пронајден пиштол, приведено едно лице

Vesti +

Запленети над 6000 пиротехнички средства во Прилеп, приведени три лица

Vesti +