На 12.01.2024 во 11.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачје на Ѓорче Петров во правно лице, едно лице со закана од вработената одзел мобилен телефон и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.