Ограбена е фирма во Скопје
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Ограбена е фирма во Скопје

Како што соопшти полицијата вчера во 07.30 часот во ПС Чаир, било пријавено дека во објект на фирма на подрачје на Чаир неколку лица со употреба на алат влегле внатре и одзеле пари, велат од МВР.

Полицијата додава дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Зимско сметање на времето – Стрелките на часовникот одат еден час наназад во предизборната ноќ

В+

СДСМ: Владата подготвува издржани економски мерки за помош на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ лицитира паушално без анлизи

В+

Авторката Делчева – Диздаревиќ: Четврто одделенците ќе совладуваат читање со разбирање, а дигиталниот учебник ќе биде алатка повеќе за успешно изучување на македонскиот јазик

Vesti +

Денеска се регистрирани 5 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 6 пациенти – нема починати лица

Vesti +

Голем кластер во Кичево: Десетмесечно бебе е заразено со Ковид

В+

Ковачевски на Самитот „Отворен Балкан“: Низ конкретни чекори ја унапредуваме регионалната соработка, на патот кон ЕУ – Отворен Балкан е функционална иницијатива

Vesti +