Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Фејсбук статус на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски:

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Од запалена сува трева огнот го зафати објектот на управната зграда на фабриката Биљана. Противпожарните единици на град Скопје го локализираа пожарот и состојбата е под контрола. Не постои никаква опасност од натамошно ширење на огнот.

Да бидеме одговорни и со однесувањето и со известувањето.

Можеби ќе ве интересира...

Грковска: Градиме партнерски однос со граѓанските организации при креирање на антикорупциските политики

Vesti +

Илиевски од СДСМ: Се боревме против селективноста, а сега Димитриевски сака селективност за себе

В+

СДСМ: Наместо уцени, раководството на СОНК да го прифати покачувањето на платите од 10%

Vesti +

Ковачевски: Во тек е подготовка на нови антикризни мерки

В+

Заев: 1 милион граѓани ја завршија својата обврска и се попишаа

В+

ВЕРЕНИЦАТА МИ ОТКРИ ШТО САКА ДА НАПРАВИ КОГА ЌЕ СЕ ОМАЖИ ЗА МЕНЕ: Сега не знам дали да се женам, разочаран сум, а причината е СРАМНА

Vesti +