Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Фејсбук статус на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски:

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Од запалена сува трева огнот го зафати објектот на управната зграда на фабриката Биљана. Противпожарните единици на град Скопје го локализираа пожарот и состојбата е под контрола. Не постои никаква опасност од натамошно ширење на огнот.

Да бидеме одговорни и со однесувањето и со известувањето.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Инвестиции од над 110 милиони евра во обновливи извори на енергија, Свети Николе ја брендираме како зелена, еколошка општина

В+

Тренчевска за „Пензионер“: Подобрување на квалитетот на животот на највозрасните преку усогласување на пензиите и други мерки, е мој приоритет

Vesti +

Елегантни девојки пред „Сити мол“ го најавија отворањето на новата продавница TED BAKER

Vesti +

Берлин го забрани симболот за поддршка на руската војска – буквата „З“

В+

Министерство за одбрана за соопштението на ДПМНЕ: Во време на хибридна војна и ширење намерни дезинформации кои имаат за цел да го намалат угледот на Министерството за одбрана и Армијата

В+

Филипче од Прилеп: Целата стратегија на нашите политички противници е дека народот заборава, но ќе им покажеме дека добро памтиме

В+