Огнот во кругот на ОХИС е под контрола
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Фејсбук статус на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски:

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Од запалена сува трева огнот го зафати објектот на управната зграда на фабриката Биљана. Противпожарните единици на град Скопје го локализираа пожарот и состојбата е под контрола. Не постои никаква опасност од натамошно ширење на огнот.

Да бидеме одговорни и со однесувањето и со известувањето.

Можеби ќе ве интересира...

Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

Vesti +

Сè за новата корона-закана што доаѓа од Јужна Африка

В+

Страотна сообраќајка: Малолетник со бмв излета од автопатот Скопје-Велес – шест млади се тешко повредени

В+

Лукаревска од Крушево: СДСМ со граѓаните ја создава и најдобрата програмска понуда

В+

Бројките растат: 487 новозаразени, 15 починати

В+

Консумирајте три шолји дневно: Овој напиток го намалува лошиот холестерол

Vesti +