Од работа украл пари и со нив одиграл партија комар - Полицијата му затропа на врата
Vestiplus.mk
Uncategorized

Од работа украл пари и со нив одиграл партија комар – Полицијата му затропа на врата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривичнa пријавa против триесет годишник , поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

На 04.04.2023 година, во с. Петралица, Општина Ранковце, во објект на правно лице, пријавениот додека бил на работното место, противправно за себе присвоил пари од касата на угостителскиот објект, кои што му биле доверени и со нив играл игри на среќа, со што го оштетил правното лице.

Можеби ќе ве интересира...

Какво ќе биде времето – Синоптичарите објавија прогноза

Vesti +

СДСМ ја намали цената на струјата, ВМРО-ДПМНЕ ја зголеми за 100%, велат од власта

Vesti +

Земјотрес во Словенија: „Имаше бучава, а потоа се тресеше…“

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од сон за короната, но нивните предлози се одамна имплементирани

Vesti +

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: Почна исплатата на помошта за пензионерите и социјално загрозените, еве кој ги доби првите пари

Vesti +

Малолетничка прегазена од ауди среде Скопје, ова се деталите

Vesti +