Од четврток прскање против комарци во Скопје
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Од четврток прскање против комарци во Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во текот на наредните неколку дена ќе се прска против комарци, според следниот план:

1. Авионската дезинсекција против комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 15.07.2021 година (четврток) и на 16.07.2021 година (петок), во раните утрински часови.

2. Терестричната дезинсекција против комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се одвива од 18.07.2021 година (недела) до 22.07.2021 година (четврток), во периодот од 22 до 03 часот, наредниот ден.

Доколку временските услови не дозволуваат да се прска, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ од Брисел: Имаме напредок и добро ниво подготвеност во Поглавје 23, сега треба да забрзаме со реформите

Vesti +

Велес завиен во црно: На пешачки прегазено малолетно девојче, мајката пренесена во болница – возачот избегал!

Vesti +

СДСМ “распали”: Новата коалиција на Мицкоски, Села и Гаши е “Од немај каде” коалиција која е од напред осудена на пропаст и пораз

В+

СДСМ: Насилството на антиевропската коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и Левица ја покажува нивната вистинска цел

Vesti +

МТСП: Градоначалникот на Гази Баба незаконски ја сменил директорката на градинката „Детска радост“

В+

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Vesti +