Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Од 12 јули вакцинација и без закажан термин

Министерството за здравство ја информира јавноста дека почнувајќи од 12 јули вакцинацијата на граѓаните ќе се одвива во постоечките вакцинални пунктови од здравствените домови и болниците во државата, а во спортските сали ќе се одвива масовна ревакцинација.

Министерството за здравство ги информира граѓаните дека почнувајќи од 12 јули, ќе може да се вакцинира секој граѓанин без разлика дали е пријавен или не се пријавил на веб страницата vakcinacija.mk Секој кој сака да се вакцинира истото ќе може да го направи без закажан термин, а паралелно ќе се одвива и вакцинацијата на граѓаните кои се пријавиле на vakcinacija.mk

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев откри дека експлозија предизвикала пожар – пожарот е изгаснат, но згаснаа многу животи

В+

Започна Самитот на „Отворен Балкан“ во Тирана, договорите за единствен пазар на трудот во регионот се од огромно значење за граѓаните

В+

Спасовски: Зголемени капацитетите на МВР за поефикасна контрола на мало и лесно оружје преку проект на УНДП

Vesti +

Прегазен пешак во Велес

В+

Апел за рационално користење на водата

Vesti +

Двајца виничани приведени, откако кај нив била проанјдена марихуана

В+