Ново пукање во Србија, Белград е под блокада: Двајца убиени, седуммина ранети
Vestiplus.mk
Uncategorized

Ново пукање во Србија, Белград е под блокада: Двајца убиени, седуммина ранети

Во престрелката што се случила кај Младеновац, две лица се убиени, а седуммина се ранети, дознава Н1.

Престрелката се случила во селото Дубона.

На местото на инцидентот се и полициски екипи, а постои сомнеж дека еден од убиените е полицаец.

Според неофицијални информации, од возило „мерцедес“ во движење било пукано од автоматска пушка, а насилникот е забележан како бега во правец на Мали Пожаревац. Полицијата блокираше делови до Белград.

Можеби ќе ве интересира...

Апсења и претреси во Прилеп

Vesti +

За многу години Спасовден: Денеска е најсреќниот ден во годината, а никако не смеете да го направите ова

Vesti +

Најчевска на социјалните мрежи: Зошто би го сакале назад истото нереформирано ВМРО-ДПМНЕ кое едвај го симнавме?

Vesti +

Апсење во Кавадарци

Vesti +

Спремете се за невреме – Метеоролозите со нова прогноза

Vesti +

Хрватски индекс ја објави девојката од снимката која го удираше ракометарот Тот, првоосомничениот падна во раце на полицијата

Vesti +