Нови цени на горивата
Vestiplus.mk
+БИЗНИС

Нови цени на горивата

Утре на 19 октомври, како и секој работен понеделник, Регулаторната комисија одлучува за нови цени на горивата кои ќе важат целата следна недела.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата минатиот вторник се зголемија за по половина денар. Соодветно на тоа, еден литар 95-октански бензин сега чини 59.50 денари, еден литар 98-0ктански бензин чини 61.50 денари, а еден литар дизел чини 50.50 денари.

Новите цени кои треба да бидат утврдени утре, ќе важат од вторник.

Можеби ќе ве интересира...

Над 3.000 граѓани за два дена се вакцинирале со трета доза

В+

Илиевски на Канал 5: Дел од буџетот ќе го насочиме кон невладиниот сектор со акцент на здруженијата чија примарна дејност е работењето со лицата со попреченост

В+

Заев: Најголемата гринфилд инвестиција, ветерниот парк „Вирови“ ќе обезбеди нови работни места и илјадници евра за буџетот на Крива Паланка

В+

Бочварски и Битиќи ќе се обратат на „Вториот македонски конгрес за патишта 2022“

Vesti +

Не знаат да изневерат: На овие знаци можете да им го доверите животот

Vesti +

Сообраќајка помеѓу ,,пасат” и полициско возило во Росоман – има повредени

В+