Vestiplus.mk
+БИЗНИС

Нова цена на горивата

Утре во понеделник, Регулаторната комисија за енергетика ќе оддржи состанок на кој ќе ги утврди новите цени на горивата во Македонија.

Според последните промени малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 69 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се продава за 59,5, додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 59 денари за литар.

Одлуката ќе биде соопштена утре напладне.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

БЕШЕ ДОБАР УЧЕНИК И МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ ФУДБАЛЕРИ, А СТАНА НЕКОЈ СО КОГО НЕ САКАТЕ ДА СЕ ДРУЖИТЕ – познаниците за Илија, кој си ги закла родителите и дедото

Vesti +

Ковачевски – Донкел: Соработката со Луксембург се интензивира, силна поддршка за евроинтеграциите

В+

Георгиевски: Над 13.000 хектари државно земјиште доделено на земјоделците, инвестираме во домашното земјоделско производство

В+

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир

Vesti +

Дали Мицкоски се советуваше со Каракамишева и Силјановска пред да утне со правото?

В+

Ковачевски – Брнз: Економската соработка да се интензивира со акцент на енергетски проекти

Vesti +