Vestiplus.mk
+ БИЗНИС

Нова цена на горивата

Утре во понеделник, Регулаторната комисија за енергетика ќе оддржи состанок на кој ќе ги утврди новите цени на горивата во Македонија.

Според последните промени малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 е 69 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се продава за 59,5, додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 59 денари за литар.

Одлуката ќе биде соопштена утре напладне.

Можеби ќе ве интересира...

314 санкции за брзо возење

Vesti +

Приведени дилери во Скопје, пронајдена дрога

Vesti +

Даниела Колева: Нова кредитна линија, 100 милиони евра евтини кредити за домашните компании

Vesti +

402 санкции за брзо возење

Vesti +

Донација од САСА на меѓународниот ден на лицатa со попреченост

Vesti +

Приведено лице за издржување на затворска казна

Vesti +