Vestiplus.mk
+CentarБИЗНИСВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Нова цена на горивата

Утре регулаторната комисија за енергетика се очекува да ги соопшти новите цени на горивата.

Според последните движења на берзата се очекува можно намалување на горивата, со оглед дека деновиве нафтата од типот брент се продава за 94 долари од барел.

Со последните измени на цените на горивата, бензините се продаваа по овие цени:

Моторен бензин​​ ЕУРОСУПЕР БС – 95​​​ 93,50 (денари/литар), Моторен бензин​ ​ЕУРОСУПЕР БС – 98​​​ 94,00​ (денари/литар)

Дизел гориво​​​ ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)​ ​ 93,00 (денари/литар), Масло за горење​​ Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)​​ 91,00 (денари/литар), Мазут М-1 НС​​​​​​​​​​​​ ​ 53,343 (денари/килограм)

Можеби ќе ве интересира...

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

Vesti +

Предавање на министерката Петровска на Школата за политики: Најголемата придобивка од членството во НАТО е сигурноста што граѓаните ја чуствуваат

Vesti +

Сертификатите за вакцинација се валидни и не се повлечени од употреба, соопштија од Здравство

В+

Времето драстично се менува, следува дожд и снег – Температурите ќе паднат за повеќе од 10 степени

Vesti +

246 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

В+

Апсења низ Македонија – Нова голема акција на МВР и обвинителството во која се фатени дилери, а запленета е голема количина дрога

В+