Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук
Vestiplus.mk
СВЕТ

Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле.

Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време.

Епицентарот на земјотресот бил на 77 километри северозападно од областа Кобкекура, на длабочина од 12 километри.

Помина долго време“, вели еден жител.

„Живеам на 12-ти кат и навистина го почувствував потресот, тој траеше долго“, се вели во друг коментар.

Пред да следи земјотресот се слушна силен звук“, додаде друг жител на овој регион.

Засега нема податоци за материјални штети или жртви од земјотресот.

Можеби ќе ве интересира...

Бајден се закани: Ако Путин употреби оружје за масовно уништување, ние ќе одговориме

В+

Морничавиот Путин го опколија жени и се закани: Воведувањето санкции за Москва е како објавување војна

Vesti +

Песков: Многу луѓе во Русија се покажаа како предавници

В+

Важно предупредување во Грција: Поради пожарите, сите ја примија оваа смс порака

В+

Страшна вест за Русија: „Царот на Кремљ“ загуби?

Vesti +

Ова е најсилниот земјотрес што ја погодил Турција од 1939 година

Vesti +