Vestiplus.mk
+ТОП ВЕСТИ

Нов корона рекорд: 393 новозаразени за 24 часа во Македонија од Ковид 19

Институтот за јавно здравје објавиЛ дека во последните 24 часа се регистрирани 393 позитивни на корона вирусот.

Повторно Скопје е со најголем број – 190 позитивни на тестирањата. Во повеќе градови се бележи двоцифрен резултат од тестирањата.

Нема починати лица.

Министерството за здравство се очекува во целост да ги објави статистиките во секој момент.

Можеби ќе ве интересира...

Сончево и топло со мала до умерена облачност и температури до 33 степени

В+

Ковачевски: Едногласни сме за заеднички регионален одговор на кризата и во поддршката за Украина

В+

За угостителите проверка на лични карти за точење алкохол е во ред, проверка на сертификат за вакцини е проблем

В+

Неколку илјади странци се пријавија да се борат за Украина

В+

Маричиќ: Нашата цел беше да го заштитиме македонскиот јазик во рамките на ЕУ и ја исполнивме

Vesti +

Шилегов: Мерките што ги преземаме против загадувањето даваат добри резултати во Скопје

В+