Vestiplus.mk
+Мозаик

НИВ 2022 ЌЕ ИМ БИДЕ НАЈБАКСУЗНА ДОСЕГА! Астролог даде точна прогноза, проверете дали ќе ве следи МАЛЕР

Рускиот астролог Павел Глоба даде прогноза за 2022 година и навести дека одредени знаци од зодијакот ќе наидат на препреки, но тоа ќе биде дел од учењето нови животни лекции.

Ако им се верува на предвидувањата на познатиот руски астролог Павел Глоба, овие три хороскопски знаци ќе имаат полоша година од другите знаци. Тоа се Стрелец, Јарец и Рак.

Неговата прогноза вели дека Ракот ќе биде тестиран во 2022 година, па ќе сакате да бегате од сите. Најважно е да останете смирени, бидејќи ви претстои кобна година која ќе ви донесе промени. За да го избегнете овој турбулентен период, важно е да вежбате медитација. Како резултат на тоа, на крајот на 2022 година ќе бидете ментално посилни отколку што сте сега.

Во 2022 година, стрелците мора да се грижат за себе, за своето семејство и за своите кариери. Финансиите нема да бидат стабилни, па затоа е важно да не правите погрешна инвестиција. Следната година не е време за донесување важни животни одлуки. Ваквите одлуки оставете ги за подоцна. Правете го она што ви одговара. Семејните односи ќе бидат разнишани.

Годината што претстои нема да биде најдобра за Јарците. Финансиите ќе бидат нестабилни, па затоа треба да внимавате на инвестициите. Ако донесете погрешна одлука, ризикувате да останете без пари. Грижете се за околностите околу вас, бидејќи ќе препознаете каква е вашата судбина, советува споменатиот руски астролог.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Новата поштенска марка е доказ за храбрата и одлучна верба на нашиот народ дека е способен да создаде и да живее во независна, просперитетна и перспективна држава

В+

Четири сценарија за крај на војната во Украина – Путин треба најмногу да се плаши од тоа под бр. 3

Vesti +

НЕМА ПОТРЕБА ДА ВЕ ГРИЗЕ СОВЕСТА: ОВИЕ ДИЕТЕЛНИ правила можете да ги прекршите за време на вашата диета

Vesti +

Кузеска: После „Титаник“ Мицкоски да поднесе оставка, судот го потврди криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

В+

Илиевски од Тоде Мендол: Детска градинка и решение за училиштето Сами Фрашери

В+

Очајно ниво на Преспанското Езеро

В+