Ниту Заев, Филипче и Николовски не се над законот - Полицијата им напиша казни на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ниту Заев, Филипче и Николовски не се над законот – Полицијата им напиша казни на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче

Интернет порталот Centar.mk екслузивно објави прекршочниналози на МВР на кои се гледа како се казнети Премиерот Заев, вице-премиерот Николовски и министерот Филипче и ќе треба да платат по 50 евра во денарска противредност, за сторен сообраќаен прекршок.

Очигледно, никој не е привилегиран, законите важат за сите подеднакво!

По објавување на видео на кое се гледа дека премиерот Заев не носи заштитна кацига додека управува со мотор постапката на МВР е согласно своите надлежности, и така треба да биде.

Целиот текст прочитајте го на Centar.mk .

Можеби ќе ве интересира...

Први процедури на аблација на преткоморна фибрилација изведени на УК за Кардиологија, Скопје

В+

Колку треба да издвоите за летување во Грција: Гиро до 7 евра,а лежалки за 10- детален список на цени

В+

Спасовски од Велес: ВМРО-ДПМНЕ за налудничавиот проект СК 2014 потроши над 700 милиони евра, сите други општини ги заборави

В+

Денеска се регистрирани 16 нови случаи на Ковид 19 – Оздравени се 4 пациенти

Vesti +

Жаклина Лазаревска: Учебната година со физичко присуство се одвива успешно, реформите во образованието продолжуваат

Vesti +

Јанев: Огромна трагедија која не потресе

В+