Vestiplus.mk
+СВЕТ

Незапаметена трагедија во Србија: Се удави полуматурант- другарите се обидувале да го спасат, но безуспешно

A.Н. (15), полуматурант од селото Вирово во Србија, се удави завчера во местото викано Уски вир додека пливал со другарите во реката Рзав.

Како што пишуваат медиумите трагедијата се случила во попладневните часови.

Тинејџерот дошол со своите пријатели на неуредената плажа во време кога беше многу топло. Откако момчето исчезнало во водите, другарите со кои бил тргнале да го бараат, по што најдоа и го извлекоа на брегот.

Екипите на Итната помош пристигнале за неколку минути и продолжиле со реанимација.

Младото момче, како што пишуваат медиумите, завршил осмо одделение, а деновиве требало да слави полуматура.

Момчето било погребано вчера, а покрај родителите и пријателите од училиште, бројни роднини и соседи го испратија на вечното почивалиште.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Подгответе се: Влажен бран над Македонија од среда – следува дожд и сннег

По влијание на влажен бран во среда и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер. Прогноза за 30.11.2022 Минимална температура: 0°C до 5°C Максимална температура: 4°C до 9°C Облачно со повремени локални врнежи од дожд,... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Спремете маички со куси ракави, температурите ќе одат до 27 степени: УХМР ја објави прогнозата за времето до крајот на неделава

В+

Несреќа во фабрика во Струмица – Тешко повредена 45. годишна жена

В+

Уапсен познат актер: Се сомничи за иницирање интимен однос со малолетничка (ФОТО)

Vesti +

Ангеловска-Бежоска ‒ Азески: Мерките и политиките спроведени од Народната банка го ублажија ударот на пандемијата врз економијата

В+

Кривична пријава против тројца дилери на дрога од Тетово, определен притвор

В+

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени осум кражби

Vesti +