Vestiplus.mk
+ СВЕТ

Незапаметена трагедија во Србија: Се удави полуматурант- другарите се обидувале да го спасат, но безуспешно

A.Н. (15), полуматурант од селото Вирово во Србија, се удави завчера во местото викано Уски вир додека пливал со другарите во реката Рзав.

Како што пишуваат медиумите трагедијата се случила во попладневните часови.

Тинејџерот дошол со своите пријатели на неуредената плажа во време кога беше многу топло. Откако момчето исчезнало во водите, другарите со кои бил тргнале да го бараат, по што најдоа и го извлекоа на брегот.

Екипите на Итната помош пристигнале за неколку минути и продолжиле со реанимација.

Младото момче, како што пишуваат медиумите, завршил осмо одделение, а деновиве требало да слави полуматура.

Момчето било погребано вчера, а покрај родителите и пријателите од училиште, бројни роднини и соседи го испратија на вечното почивалиште.

Можеби ќе ве интересира...

Сите млади лица кои починале биле невакцинирани, тврди Филипче

В+

Не секој сака да пие млеко: Со помош на неколку вкусни оброци ќе го надополните калциумот како од шега

Vesti +

УЈП: Од денес може да се аплицира за финансиска помош за исплата на минимална плата

В+

Ковачев: 11-ти октомври да си го одбележувате друг ден

В+

Стартува пописот, надлежните уверуваат дека ќе се запазат сите здравствени протоколи

В+

Средба Грковска-Која: Мисијата на ОБСЕ е голем поддржувач на реформските процеси за добро владеење

Vesti +