Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Невреме во Македонија, па во понеделник промена: Детална прогноза

Денес во целата земја и утре во поголемиот дел ќе се задржи многу топло.

Утре преку денот ќе се задржи многу топло, со зголемена облачност попладне.

Кон крајот на денот наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно на повеќе места ќе биде во
деновите од викендот, кога во попладневните часови на места ќе има и поинтензивни процеси во форма на невреме со појава на град.

Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.

Прогноза за 10.07.2021
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 37°C
Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Понекаде процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. УВ=8

Прогноза за 11.07.2021
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Претпладне ќе биде променливо облачно. А од пладневните часови ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. УВ=8

Прогноза за 12.07.2021
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 30°C до 37°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. УВ=8

Можеби ќе ве интересира...

Фон дер Лејен: ЕУ се уште не е целосна, но имаме пријатели и партнери како Северна Македонија

Vesti +

ШИЛЕГОВ: Новиот мост на булевар АСНОМ се отвора за еден месец

Vesti +

ЕВЕ КОИ СЕ НОВИТЕ 19 ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА ОПШТИНСКИ КОМИТЕТИ НА ВМРО-ДПМНЕ – какви одлуки донесе Извршниот комитет на партијата

Vesti +

Куманово во црно: Од коронавирус почина 29 годишна родилка

В+

Нови проблеми со јавниот превоз во главниот град, состојбата се посложена

Vesti +

МОН: Вложуваме во квалитетни наставни содржини, Педагошката служба досега одобри 73 учебници за средно стручно образование

Vesti +