Невозможо е да ги иманимулирате- Овие три хороскопски знаци важат за најинтелигентни во зодијакот
Vestiplus.mk
+LIFE

Невозможо е да ги иманимулирате- Овие три хороскопски знаци важат за најинтелигентни во зодијакот

Секој хороскопски знак го краси одреден вид интелигенција, но овие три знаци се одликуваат со голема интелектуална љубопитност и увид.

1. Близнаци

Близнаците сакаат да истражуваат и се љубопитни уште од мали нозе. Тие се многу љубопитни, па ги интересираат многу работи од различни сфери, иако претежно се љубители на уметноста. Тие се многу интелигентни, па оттука и нивната духовитост и генијалност. Од тие причини, тие секогаш се опкружени со луѓе со кои можат да водат конструктивни разговори, а исто така бараат интелигентен партнер со кој ќе можат да зборуваат за сè затоа што празни приказни не ги исполнуваат.

2. Шкорпија

Ниту еден хороскопски знак не е толку прониклив и интуитивен како Шкорпијата. Скоро и да нема работи во кои не може да продре нивниот продорен поглед и нагласено шесто сетило на Шкорпија. Тие секогаш се трудат да ја почувствуваат длабочината во сè, да гребеат под површината и да го видат вистинското значење. Не обидувајте се да ги изманипулирате затоа што тие го прават тоа и лесно ги проценуваат туѓите намери.

3. Стрелец

Стрелците секогаш имаат потреба да знаат повеќе и честопати постапуваат прилично лекомислено. Сепак, тие се исто така многу перцептивни и знаат како да ја проценат ситуацијата.

Тие се многу дружеубиви и знаат како да се справат со луѓето. Тие веќе добиваат симпатии на „првата топка“ кога ќе се најдат во нова компанија, а исто така добро проценуваат кои се. Меѓу припадниците на овој знак има многу научници, а математиката и природните науки се нивна силна страна. Тие сакаат да инвестираат во себе и во својот интелект во текот на целиот живот, пишува Атма.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Biznispro.com
  • Zena.mk
Подгответе се: Доаѓа студен и влажен бран со пороен дожд, грмежи, а некаде и снег – Метеоцентар со детална прогноза

Утре времето ќе биде променливо облачно и релативно топло, со умерен до засилен, а во западните делови повремено силен (над 70 км/час) ветер од југозападен правец. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Повремен локален дожд ќе има и во недела. Во понеделник... Прочитај повеќе...

Брнабиќ: Преку Отворен Балкан увозот од Северна Македонија порасна за 56%, големи придобивки имаат сите

Голема благодарност до претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, но и на сите во Собранието што придонесоа за тоа да се ратификуваат договорите од Отворен Балкан, за да можеме конечно да ги имплементираме договорите, рече српската премиерка Ана Брнабиќ. -Така граѓаните и стопанството уште повеќе ќе видат корист од оваа иницијатива.... Прочитај повеќе...

Брнабиќ: Северна Македонија е водечка земја во Отворен Балкан, а приклучувањето во иницијативата е економски паметна одлука

Српскиот културно-информативен центар во Париз ќе се даде на користење на промоција на иницијативата „Отворен Балкан“, кажа српската премиерка Ана Брнабиќ. -Република Северна Македонија и нивното министерство дадоа согласност за програмата за промоција на Отворен Балкан. Бев во контакт со албанскиот премиер Еди Рама, за и нивното министерство да даде... Прочитај повеќе...

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел од ДДВ на физички лица. Оваа измена е со цел од 1 јануари 2023 да се зголеми лимитот на повратот со што наместо 1.800 денари за тримесечие, граѓаните ќе може да добијаат максимален износ од 2.100 денари. Ова значи дека еден граѓанин ќе […] The post Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица. Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина. Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија со воз тргнаа кон Киев, ќе се сретнат со Зеленски

В+

ЕСМ го зголеми производството, струја обезбеди за дел од домашното стопанство

Vesti +

Животот во Југославија на Тито: Кога работникот беше господин

Vesti +

Беровчани нападнати во Куманово – Инцидент во угостителски објект

Vesti +

Петков: Бугарското вето за старт на преговорите на Македонија со ЕУ ќе биде повлечено тогаш кога ќе биде „завршена работата“

Vesti +

Маричиќ: Градоначалниците од опозицијата пропуштаат пари од ЕУ фондовите и оставаат незавршени проекти

Vesti +