Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Несреќа во фабрика во Струмица – Тешко повредена 45. годишна жена

На 01.04.2022 во СВР Струмица е пријавено дека Б.Т.(45) од Струмица пријавила дека околу 09.30 часот додека била на своето работно место во фабрика во Струмица се здобила со повреда по што била пренесена во Медицински центар Струмица каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила еки од СВР Струмица и трудов инспектор.

Можеби ќе ве интересира...

Почна невремето во Скопје – УХМР издаде метео предупредување за цела Македонија

В+

Грковска: Институциите се должни да ги објавуваат јавните набавки на своите веб страници, јавноста мора да има лесно достапни информации како се трошат буџетските средства

Vesti +

Маричиќ: Европските институции покажаа голем интерес за дијалогот со Бугарија

В+

Приведено лице во Синѓелиќ барано по централна потерница

В+

Поддршка за Душко Весковски, поддршка за „Најдоброто за Карпош“ од градоначалникот на Нова Градишка, Хрватска, Винко Гргиќ – Соработка преку која ликот и делото на Тоше Проески продолжува да живее

В+

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

Vesti +