На 01.04.2022 во СВР Струмица е пријавено дека Б.Т.(45) од Струмица пријавила дека околу 09.30 часот додека била на своето работно место во фабрика во Струмица се здобила со повреда по што била пренесена во Медицински центар Струмица каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила еки од СВР Струмица и трудов инспектор.